Feniksų biblioteka

Feniksų biblioteka – tai nedidelė iniciatyva, skirta Jums. Norime suteikti Feniksams galimybę tobulėti, augti bei domėtis naujais dalykais.

Galbūt dabar nuobodžiaujate namie arba esate ligoninėje ir norite, kad laikas neprailgtų? Išsirinkite norimą knygą, ir jei esate ligoninėje, mes Jums ją atnešime. Jei tiesiog nuobodžiaujate namie – atvykite pas mus ir pasiskolinkite knygą. 

Jei norite paskaityti konkrečią knygą iš mūsų turimų knygų sąrašo – tiesiog užpildykite paraiškos formą ir mes su jumis susisieksime.

Gyvenantys ne Vilniaus mieste, bet norintys pasiskolinti knygą, gali gauti ją paštu (išlaidas apmokant patiems skaitytojams).

Knygą galite pasiimti 2 mėnesiams (jei kiltų kokių nors nesklandumų, parašykite arba paskambinkite mums el.p.: julija@feniksai.lt, tel. nr: +370 677 80844).

Turimų knygų sąrašas:

MS Recovery Diet

The MS Recovery Diet (Ann D. Sawyer, Judith E. Bachrach)

There is an alternative to drugs that can stop and reverse the ravaging symptoms of MS-the MS Recovery Diet. As this book explains, there are five common food triggers that can set off the symptoms of MS-dairy, grains containing glutens, legumes, eggs, and yeast. Yet because MS is such a complex disease, other foods play a role, as culprits or aides.

Išsamiau apie knygą »
Nežinios fronto linijos

Nežinios fronto linijos. 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio (Aušra Mažonė)

Šioje knygoje susitiksite su Izraelio, Ukrainos, Kenijos, Japonijos, Indijos, Šri Lankos, JAV, Saudo Arabijos ir kt. šalių moterimis, nusprendusiomis priimti karininko žmonos likimą. Tokia ir knygos autorės – lietuvių karininko žmonos – dalia. Išlydėjusios savo vyrą į karines misijas, jos susiduria su nežinomybe, baime ir nerimu, išgyvena nuolatinę meilės ir pareigos, dabarties pilnatvės ir ateities nežinomybės, šalto proto ir prieštaringų jausmų kovą.

Išsamiau apie knygą »
Nerimas

Nerimas. Įžvalgos (Viktorija Daujotytė, Valentinas Mikelėnas, Arvydas Šliogeris, Aleksandras Vasiliauskas, Vladas Žulkus)

Šioje knygoje Lietuvos mokslų akademijos tikrieji nariai –  literatūrologė, filosofas, istorikas, teisininkas ir ekonomistas – kiekvienas savaip žvelgia į svarbiausias humanitarines ir socialines grėsmes bei jų padarinius Lietuvai. Atsižvelgdami į tai, kad visapuse Lietuvos strateginės situacijos moksline analize nesidomi nei mūsų išrenkamos valdžios, nei biurokratinis aparatas, mokslininkai patys ėmėsi analizuoti  humanitarinę, socialinę, ekonominę ir teisinę mūsų valstybės situaciją. 

Išsamiau apie knygą »
Aiškaus mąstymo menas

Aiškaus mąstymo menas (Rolf Dobelli)

Perskaitę knygą, sužinosite, kodėl mes nuolat pervertiname savo pačių žinojimą, o kitus laikome kvailais, nors jie iš tiesų tokie nėra. Kodėl koks nors teiginys netampa tiesa, net jei tą patį tvirtina milijonai žmonių. Kodėl mes laikomės įsikibę teorijų, nors seniai įrodyta, kad jos klaidingos. Ir dar daug kitokių dalykų, padėsiančių išjudinti mąstymą ir į pasaulį pažvelgti kitaip. Aiškiau, paprasčiau ir išmintingiau.

Išsamiau apie knygą »
Tyla

Tylos knyga (Sara Maitland)

„Tylos knyga” – savita meilės istorija. Meilės tylai ir vienatvei, kuri negąsdina, priešingai – grąžina mums tai, ką esame seniai praradę. Įsiklausymą į save, vidinę ramybę, nuostabius pojūčius, kuriuos tyla išryškina ir paaštrina. Balsus, kylančius iš mūsų pačių vidaus. Galiausiai tyla – ir religinis potyris, tiksliau, sąlyga stiprėti ir skleistis dvasiai.

Išsamiau apie knygą »
Staigmena gyventi

Staigmena gyventi. Mindfulness pradžiamokslis (Paulius Rakštikas)

Knygos autorius, pasitelkdamas gyvenimiškus pavyzdžius, paaiškina, kas yra mindfulness ir kodėl verta mokytis šio, moksliškai pagrįsto saviugdos būdo. Čia taip pat gausu praktinių užduočių bei patarimų, idėjų ir įrankių kasdieniam sąmoningumo ugdymui, kurie padės suprasti, koks įvairus, nuostabus ir pilnas staigmenų gali būti mūsų gyvenimas, kai į jį įsižiūrime.

Išsamiau apie knygą »
Smegenys

Smegenys (David Eagleman)

Mūsų smegenys – tai tarsi vaizdo kamera, fiksuojanti realybės atspindžius, tarsi istorijų pasakotojas, leidžiantis mums suprasti, kas vyksta aplinkui. Be jų mes nežinotume, kas esame, ir tikriausiai nebūtume tokie, kokie esame. Smegenys yra mūsų realybės suvokimo ir mūsų tapatybės garantas, visos mūsų mintys, prisiminimai, potyriai ir svajonės kyla iš jų. Tačiau ką mes žinome apie tai, kaip jos veikia?

Išsamiau apie knygą »
kur auga lotosai

Kur auga lotosai (Thich Nhat Hanh)

“Kur auga lotosai” knygoje supažindinama su būdais, kaip neprarasti sąlyčio su kančia ir jai nepasiduoti. „Mokėdami pasirūpinti savo kančia, – sako Thich Nhat Hanhas, – kankinamės mažiau, daug mažiau.“ Su autoriui būdingu aiškumu ir humoru padeda suvokti savyje ir aplink save esant stebuklus, kuriuos laikome savaime suprantamais, ir moko būti iš tikrųjų laimingiems.

Išsamiau apie knygą »
Smegenų gebėjimas gyti

Smegenų gebėjimas gyti

Pirmojoje knygoje „Save keičiančios smegenys“ (liet. 2012) Normanas Doidge’as supažindino skaitytojus su neuroplastiškumu – pačiu svarbiausiu smegenų tyrimo atradimu. 2015 m. išleistas šios knygos tęsinys „Smegenų gebėjimas gyti. Smegenų plastiškumas, nepaprasti atradimai ir pasveikimo istorijos“, vaizdžiai parodantis, kaip iš tiesų vyksta nuostabus neuroplastinio gijimo procesas. Autorius aprašo natūralius būdus, pažadinančius smegenų gebėjimą keistis ir leidžiančius

Išsamiau apie knygą »
Save keičiančios smegenys

Save keičiančios smegenys (Norman Doidge)

Susipažinkite su devyniasdešimtmečiu daktaru, kuris vis dar praktikuoja mediciną, ir su insulto auka, kuri vėl išmoko judėti ir kalbėti, su moterimi, turinčia tik pusę smegenų, bet sugebėjusia „persiprogramuoti“ ir jaustis visaverte. Šių žmonių gyvenimus visiškai pakeitė nuostabus atradimas, kad pozityviai mąstant smegenys gali pačios „pasitaisyti“. Kanados mokslininkas, psichiatras, psichoanalitikas, Toronto ir Niujorko universitetų bendradarbis Normanas

Išsamiau apie knygą »
21 pamoka XXI amžiui

21 pamoka XXI amžiui (Yuval Noah Harari)

Milijonais egzempliorių parduotų pasaulinių bestselerių „Sapiens” ir „Homo Deus”autorius Yuvalis Noah Harari pristato naują neįtikėtinai įžvalgią knygą apie šiuolaikinį pasaulį, esmines aktualijas ir tai, kas nepasiekiama kasdienybės įkalintam šių dienų žmogui.
Skaitydami „Sapiens” nusikėlėme į žmonijos praeitį, „Homo Deus” stulbino ateities prognozėmis, o trečioji knyga „21 pamoka XXI amžiui” suteiks progą giliau pažvelgti į dabartį ir šiuolaikinę civilizaciją.
Dabar, kai informacija įvairiais kanalais plūsta nepaliaujamai, kiekvienas norintis atsirinkti, kas iš šio srauto yra tikra, o kas klaidinga, susiduria su nelengva užduotimi. Cenzūra, kokią ja atsimename, pakito neatpažįstamai ir peržengė įprastų draudimų ir apribojimų ribas

Išsamiau apie knygą »
Homo Deus. Glausta rytojaus istorija

Homo Deus. Glausta rytojaus istorija (Yuval Noah Harari)

„21 pamoka XXI amžiui” suteiks progą giliau pažvelgti į dabartį ir šiuolaikinę civilizaciją.
Dabar, kai informacija įvairiais kanalais plūsta nepaliaujamai, kiekvienas norintis atsirinkti, kas iš šio srauto yra tikra, o kas klaidinga, susiduria su nelengva užduotimi. Cenzūra, kokią ja atsimename, pakito neatpažįstamai ir peržengė įprastų draudimų ir apribojimų ribas
Žmonės užkariavo pasaulį savo unikaliu gebėjimu tikėti kolektyviniais mitais apie dievus, pinigus, lygybę ir laisvę, kaip rašoma knygoje „Sapiens. Trumpa žmonijos istorija“. Knygoje „Homo Deus“ profesorius Harari žvelgia į ateitį ir tiria, kaip gali pasikeisti pasaulio galių pusiausvyra, kai pagrindinė evoliucijos jėga – natūrali atranka – pakeičiama išmaniu dizainu.

Išsamiau apie knygą »
Sapiens. Glausta žmonijos istorija.

Sapiens. Glausta žmonijos istorija (Yuval Noah Harari)

Knygoje „Sapiens. Glausta žmonijos istorija” nuosekliai, glaustai ir itin žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvine, prieš 12 000 metų kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 metų prasidėjusi mokslo revoliucija. Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.

Išsamiau apie knygą »