Socialinė akcija „Draugystė veža“

LRT jau ketvirtą kartą pristatė socialinį projektą „Draugystė veža“. Šią akciją organizuoja VšĮ „Baltijos ugdymo centras“ ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Akcijos dalyviais kviečiami tapti du draugai, vienas iš kurių yra turintis negalią, kitas – neturintis. Iš viso atrinkta 15 draugų porų. Projekto laimėtojai turės galimybę gyvai pamatyti Euroviziją, šiais metais vykstančią Izraelyje.

 

Šis projektas yra mums svarbus savo tikslais:

  • informuoti visuomenę apie neįgaliųjų atskirtį nuo negalios neturinčiųjų.
  • parodyti realiais pavyzdžiais, kad negalią turintys ir jos neturintys žmonės gali lygiavertiškai bendrauti ir kartu veikti.
  • kviesti visuomenę konkrečiais veiksmais prisidėti prie atskirties mažinimo.

Taip pat, džiugi žinia, šiais metais akcijoje pavyko sudalyvauti ir mūsų draugijos narei Karolinai Arčvadzaitei.

Draugų poros yra kviečiamos plačiau pristatyti savo draugystės istoriją kelionių po Lietuvą metu. Reportažai bus rodomi per www.lrt.lt (nuo sausio 15 dienos (antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais) ir LRT LT laidoje „Labas rytas, Lietuva“, nuo sausio 19 dienos.

Dalinamės keliomis Baltijos ugdymo centro nuotraukomis iš Karolinos kelionių, kurių metu jos pirmoji komandą aplankė Centrinį Lietuvos banką Kaune, Raudondvario pilį, Girstučio baseiną, Pažaislio vienuolyną, Kauno miesto muziejų, Nacionalinį Kauno dramos teatrą bei kitas vietas.

Kviečiame pamatyti Karolinos ir jos draugės kelionę ir palaikyti jas būsimame balsavime, kuris vyks nuo vasario 15 dienos, 12:00 val. iki vasario 22 dienos, 24:00 val., balsuojant portale www.lrt.lt

Laimėtojau bus skelbiami finalinėje lietuviškos Eurovizijos atrankos laidoje vasario 23 dieną didžiojoje LRT studijoje.