Dažniausiai užduodami klausimai

Ligos paūmėjimas (arba recidyvas) apibrėžiamas taip: neišprovokuotas ir nenumatytas naujo simptomo atsiradimas ar senojo simptomo pasikartojimas, užsitęsęs ilgiau nei 24 valandas.

Recidyvo (paūmėjimo, atkryčio, pablogėjimo) trukmė ir eiga yra vieni iš nedaugelio santykinai pastovių ir prognozuojamų šios ligos aspektų.

Įprastu atveju recidyvas išsivysto per keletą dienų ar savaitę, vėliau tris keturias savaites būna nuolatinis, o paskui lėtai, maždaug per vieną mėnesį išnyksta.

Esant stipresniam pablogėjimui, atsistatymas gali užtrukti ilgiau, net iki pusės metų.

Atsistatymo metu labai svarbi kvalifikuoto reabilitologo priežiūra, darbas su kineziterapeutu ir kitais specialistais.

IS kol kas neišgydoma, tačiau dabar turimos gydymo priemonės (medikamentai, reabilitacinės poveikio priemonės ir kt.) gali sulėtinti ligos progresavimą, palengvinti simptomų eigą, pagerinti pacientų gyvenimo kokybę ir prognozę. IS gydymas priklauso nuo ligos eigos, fazės, pažeidimų pobūdžio, simptomų sunkumo, todėl gydytojas paskirs tik Jums labiausiai tinkamą gydymą.

 Paūmėjimų ir simptominis gydymas sumažina funkcinę negalią, pagerina paciento gyvenimo kokybę, tačiau neturi įtakos atokioms ligos baigtims ir ilgalaikei prognozei.

Ligos eigą modifikuojantis (LEM) arba imunomoduliuojantis (IMG) IS gydymas, mažindamas paūmėjimų dažnumą ir slopindamas naujų demielinizacijos židinių formavimąsi galvos ir nugaros smegenyse, stabdo ligos progresavimą ir daro įtaką ilgalaikei prognozei.

Neradote atsakymo į rūpimą klausimą?

Gal rasite atsakymą mūsų nuolat pildomoje Feniksų klausimų-atsakymų žinių bazėje?

Jeigu turite konkretų klausimą, galite užduoti jį mūsų konsultantams arba klausimą tiesiog atsiųsti.