Vasaros stovykla sergančiųjų IS tėvų vaikams

2019 m. liepos 15 – 19 dienomis planuojama dieninė vasaros stovykla, skirta vaikams, kurių tėvai serga išsėtine skleroze.

Mūsų visuomenėje mažai kalbama apie šeimą, kurią paliečia sunki lėtinė liga. Apie vaikų, kurių tėvai serga išsėtine skleroze, panašu, kad Lietuvoje dar nebuvo rimtai susimąstyta. Galima rasti Lietuvos mokslininkų straipsnius apie vaikų gyvenimą, jeigu jų artimoje aplinkoje yra sergančių psichikos arba onkologinėmis ligomis. Tačiau kiekvienas lėtinis susirgimas turi tam tikrą specifiką ir gali skirtingai daryti įtaką ateičiai. Suprasdami šios temos aktualumą, susirūpinome kaip jaučiasi sergančiųjų IS vaikai. Tėvams tenka nemažas krūvis – su liga susijusių problemų išgyvenimas, kaip ir visiems kitiems tėvams – pergyvenimas apie vaikų gerovę, stengiantis sukurti jiems laimingą ateitį. Remiantis užsienio mokslininkų straipsniais, vaikų, kurių šeimoje yra sergančiųjų išsėtine skleroze gyvenimas yra gan sudėtingas. Jų tėvo(-ų) liga dalyvauja jų ateities emociniame ir socialiniame gyvenime bei santykių su savimi ir kitais vystyme.

Tikimės sudaryti sąlygas vaikams, kurių tėvai serga išsėtinę skleroze ir ne visada gali aktyviai leisti laiką su savo vaikais, turiningai bei aktyviai leisti atostogas.

Stovyklos metu vaikai turės galimybę stiprinti savo fizinę sveikatą per mankštą, jogą, tai chi ir kitą aktyvią veiklą. Taip pat bus lavinamas jų emocinis atsparumas bei saviraiška per kūrybinę veiklą. Stovykloje per menines dirbtuves bei žaidimus bus plėtojami teigiami vaikų tarpasmeniniai santykiai.

REGISTRACIJA Į STOVYKLĄ VYKSTA ČIA: https://forms.gle/JtG3nSX94eP6VoPy6

Stovykla dalinai finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis (už iš savivaldybės gautas lėšas dalinai padengsime mokytojų bei darbuotojų algas, išlaidas transportui, edukacinius užsiėmimus bei mažavertes priemones).