Niekas neturi likti vienas su liga. Aplinkui tikrai yra daugybė palaikančiųjų.
Nėra dviejų žmonių, sergančių vienoda IS. Išsėtinė sklerozė – tai tik diagnozė, bet jos simptomai, eiga, progresavimas ir kt. kiekvienam pasireiškia individualiai.
Išsėtinė sklerozė nėra nuosprendis. Visame pasaulyje mokslininkai aktyviai ieško efektyviausių gydymo metodų. Medicininis gydymas efektyviai kontroliuoja ligos eigą. Lietuvoje medicininis gydymas nenusileidžia kitoms išsivysčiusioms šalims. Pacientai gauna visą šiuo metu efektyviausią gydymą.
Jeigu Jums diagnozuota išsėtinė sklerozė, Jūsų gyvenimas gali kažkiek pasikeisti, bet tai nereiškia, kad turite atsisakyti savo svajonių ir tikslų siekimo.
Išsėtinė sklerozė nėra užkrečiama liga, o svarbiausia nuo išsėtinės sklerozės nemirštama!
Išsėtinės sklerozės priežastys iki šiol nėra tiksliai žinomos. Neabejojama, kad šios ligos išsivystymui ir eigai turi reikšmės daugelis veiksnių, tarp jų paveldimumas ir aplinkos poveikiai. Tuo požiūriu labai svarbu nustatyti vadinamuosius išsėtinės sklerozės rizikos genus, gyvensenos ir aplinkos veiksnius bei jų visų tarpusavio sąveikos įtaką šios ligos etiopatogenezei.
Kad būtų lengviau suprasti, įsivaizduokite, kad Jūsų nervinės ląstelės – elektrinis laidas, o mielinas – plastikinis kabelis, apsaugantis elektrinį laidą. Pavyzdžiui, norėdami pažiūrėti mėgstamą TV laidą, pirmiausią įjungiate televizorių į elektros lizdą. Elektrinis signalas kabeliu keliauja į televizorių ir Jūs mėgaujatės mėgstama laida. Tačiau, jeigu elektrinio laido apsauginė medžiaga kažkiek yra pažeista, vaizdas arba garsas TV ekrane bus su trikdžiais, blogiausiu atveju dėl stipraus pažeidimo televizorius visai nieko nerodys. Panašiai vyksta ir mūsų organizme – priklausomai nuo mielino pažeidimo ir vietos galvos smegenų siunčiami signalai eina lėčiau, o priklausomai nuo pažeidimo vietos mes galim jausti įvairius nemalonius simptomus: regos sutrikimus, sulėtėjusius judesius, nemalonius kūno pojūčius ir kt.