Dailės terapija

Daiva Skrabulienė„Dailės terapijos užsiėmimai padės sveikti jūsų psichikai ir išmokys gyventi čia ir dabar”, sako užsiėmimus vedanti dailės terapijos specialistė Dainora Skrabulienė.

Norint dalyvauti dailės terapijoje nereikia mokėti piešti – dailės priemonių pagalba siekiama geriau pažinti save, išlaisvinti vidinius procesus, kad jie nesikauptų viduje, kad pasireikštų išorėje; kaip galima per juos suvokti, suprasti, sąmoningai priimti sprendimus ir netgi keistis. Dailės terapijos aspektai yra ir moksliškai pagrįsti. Tai yra viena iš meno terapijos rūšių, jos visos veikia labai teigiamai ne tiek fiziniame lygmenyje, kiek psichiniame.

Dailės terapijos užsiėmimasDailės terapijos metodai paremti spontaniška kūryba, kuriai nereikia nei žinių, nei įgūdžių, nei mokėjimo, nei siekti rezultato. Vienas iš tikslų – dalyvauti spontaniškai, kūrybiškai piešimo procese.
Dailės terapija moko mus būti čia ir dabar, stebėti savo kūną, jausmus, kokios mintys ateina ir išeina. Būti kūrybos procese.

Kiekviena dailės priemonė iššaukia labai skirtingas emocijas, skirtingos vyksta transformacijos per ją, nes dailėje yra platus asortimentas: nuo kreidelių sausų, kietų, minkštų, aliejinių iki dažų, dar molis, plastilinas ir t.t.

Dažnai žmonės painioja dailės saviraišką su dailės terapija. Yra dailės mokymas, dailės saviraiška ir dailės terapija.

Kad vyktų dailės terapija, reikalinga refleksija, todėl čia dalyvauja mentorius arba terapeutas, kurio akistatoje ar grupės akistatoje žmogus gali reflektuoti sau ar grupei garsiai.

Dailės terapija labai efektyvi, kai kankina nerimas ar depresija, nes terapijos metu žmogus nukreipia mintis kitur.

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija renka naują tęstinių dailės terapijos užsiėmimų grupę. Jeigu norėtumėte juose dalyvauti, prašome užsiregistruoti. Dalyvavimas užsiėmimuose nemokamas.