Joga geriausia užsiimti su patyrusiu instruktoriumi, nes jeigu esate ypač lankstūs, o ir raumenys per daug elastingi, pratimus būtina atlikti atsargiau, antraip galite pakenkti stuburui. Galbūt tokiu atveju reikėtų išbandyti jėgos treniruotes, nes joga dar labiau padidina raumenų elastingumą ir stuburo lankstumą. Specialistų manymu, medituojant (kai negulima ant grindų) ir atsipalaidavus visiems raumenims, itin lankstus ir tvirto raumenyno nepalaikomas stuburas gali pradėti krypti į šoną, suktis į tą pusę, kur jam patogiau.
Kalbant apie jogą būtina paminėti ir galimas traumas, pavyzdžiui, kelių, pečių, kaklo ir kitas. Taip pat kenčiant nuo didelio kraujospūdžio, menstruacijų ar nėštumo metu pozas reikia atlikti atsargiau arba rinktis specialias. Pradedantiesiems neretai siūloma supaprastinta programa, tiesiog padedanti atgauti jėgas, sustiprinti kūną.
Jogos pozų pasirinkimas nemažas. Jėgos treniruotėse ėmusius patikti pratimus rekomenduojama keisti kitais, nes raumuo pripranta ir nebegauna reikiamo krūvio, o jogos treniruotėse tas pozas, kurios jus veikia, patartina lėtai, nuosekliai tobulinti. Užsiimant joga skubėti neverta – tobulėkite pamažu ir vėliau bandykite imtis sudėtingesnių pozų. Beveik visos pozos sėdint yra lengvesnės nei stovint, nes pastaruoju atveju prireikia daugiau jėgų ir geresnės pusiausvyros. Todėl pradedantiesiems stovimas pozas kartais naudinga pasilengvinti, kaip antai atsiremti į kėdę, sieną ar kitą atramą.