Ergoterapijai skirto projekto pasiekimai džiugina organizatorius

Sėkmingai baigti išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ projekto „Savarankiškumo paslaptys“, skirto pažinti ergoterapijos (įgūdžių atkūrimo ir lavinimo) sričiai, „Zoom“ platformoje vykę bibliotekininkams rengti nuotoliniai informaciniai vebinarai.

LIEPOS MĖNESĮ BAIGĖSI VEBINARŲ CIKLAS SKIRTAS BIBLIOTEKŲ DARBUOTOJAMS

Šie internetiniai seminarai buvo skirti visos Lietuvos bibliotekų darbuotojams, nes jie apie projektą gali informuoti rajonų, kaimų gyventojus, tuos, kurie neturi namų interneto arba negeba juo naudotis. Bibliotekininkai buvo supažindinti su ergoterapijos svarba ir šios srities ypatumais.

Mokymus vykdanti ergoterapeutė Monika Makutienė atskleidė, kad per šešis vebinarus klausytojus supažindino su ergoterapijos sąvoka, ergoterapeutų veikla ir pristatė www.savarankiski.lt vaizdo įrašų mokymų svetainę, apie kurią bibliotekos darbuotojai galės pranešti savo skaitytojams, taip pat pristatė kognityvinių pažintinių funkcijų temą, padedančią suvokti, kaip reikėtų treniruoti smegenis, ir ergonomikos temą, kai aiškiai išdėstomos nugaros skausmų problemos ir jų prevencija. Tai ypač aktuali tema tiems, kurie didžiąją laiko dalį dirba sėdėdami.

Projekto organizatoriai džiaugiasi, kad pirmieji nuotoliniu būdu vykę vebinarai sulaukė itin didelio susidomėjimo ir noro dalyvauti. „Savarankiškumo paslapčių“ koordinatorė Anželika Račkovska teigia, kad visi lūkesčiai buvo pateisinti, kadangi paskutinis vebinaras sutraukė dvigubai didesnę auditoriją negu įprastai, o vertinimo anketos sulaukė tik teigiamų atsiliepimų ir padėkų už suteiktą naudingą informaciją ir naujas žinias. Greitu metu, rugpjūčio mėnesio pradžioje, bus pradėta vykdyti likusius tris vebinarus, skirtus vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems išsėtine skleroze, ir jauniems asmenims, patyrusiems traumų.
Projekto „Savarankiškumo paslaptys“ iniciatorė yra išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“. Projektą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Šio projekto svetainėje savarankiški.lt esantys ergoterapijos mokymai siekia suteikti žmogui galimybę būti maksimaliai savarankiškam ir nepriklausomam nuo kitų ar aplinkos, skatinti įsitraukti į prasmingas veiklas, kurios ugdytų, lavintų ir tobulintų reikiamus įgūdžius.